Yaptırdığı okulu gezdi

ÇEKEREK İlçesinde, işadamı Osman Durmaz, kendi adına yaptırdığı okul binasını gezip, sorun ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

Yaptırdığı okulu gezdi

ÇEKEREK İlçesinde, işadamı Osman Durmaz, kendi adına yaptırdığı okul binasını gezip, sorun ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

26 Ekim 2017 Perşembe 07:29
325 Okunma
Yaptırdığı okulu gezdi

Osman Durmaz, kendi adını taşıyan Fen Lisesi'ni ziyaretinde Kaymakam Evren Çakır, Belediye Başkanı Bedrettin Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Akkan da hazır bulundu. Ziyarette öğrenciler ve okul idarecileri ile bir süre sohbet eden Osman Durmaz'a, eğitimine katkılarından dolayı Kaymakam Çakır ve Başkan Bozkurt tarafından çini vazo hediye edildi. Çekerek ilçesine bağlı Fakıdağı köyünde 1952 yılında doğan, yaşadığı fakirlik yüzünden pantolonla 12 yaşında tanışan Durmaz Kardeşler İnşaat İşletmeciliği Limited Şirketi'nin sahibi Osman Durmaz, yıllar sonra işadamı olarak döndüğü memleketinde adeta eğitim seferberliği başlatarak, yaptırdığı okullarda eğitim-öğretim aralıksız devam ediyor. Çekerek ilçesinde biri ilköğretim okulu, diğeri lise olmak üzere iki okul yaptıran Durmaz, eğitime daha büyük katkı sağlamak için çaba sarf ediyor, öğrenciler için bir de pansiyon yaptırıyor. Osman Durmaz, memleketinden öksüz olarak ayrıldığını, İstanbul'da hayat mücadelesine girdiğini, yaşadığı çilelerin verdiği azimle hayata dört elle sarılarak önemli kazanımlar elde ettiğini belirterek, genç nesillere hayat dersi veriyor. Durmaz, “Okul hasretini hiçbir zaman unutamadım ve çocuklarımı dahi okutamadım. Köyde kaldığımda köylerde çobanlık yaptım. 11-12 yaşından sonra ben annemin, babamın yüzünü görmedim, öksüz büyüdüm. Kendim okuyamadığım için duygulandım ve başka yere gittim. Okur yazarlığım olmadığı için sürekli dışlandım. Onun için bu dışlanmaya karşı geldim, bu okulu bu şekle getirdim. Bundan sonra da servetimi yine okul için, eğitim için harcayacağım” diyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol