-Eğitim Etkinliği

YOZGAT Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından, düzenlenen ‘STEM ve Uygulamalarına Giriş’ eğitimi, verimli geçti.

-Eğitim Etkinliği

YOZGAT Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından, düzenlenen ‘STEM ve Uygulamalarına Giriş’ eğitimi, verimli geçti.

09 Kasım 2017 Perşembe 07:00
277 Okunma
-Eğitim Etkinliği

Yozgat İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ile birlikte Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata da etkinlikte yer aldı. Böyükata, STEM Türkiye Elçisi Çelebi Kalkan ile birlikte gönüllü eğitmen olarak katkı etkinliğe katkı sundu.  Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Erol Özel, STEM eğitiminin, okul öncesi eğitimden, yükseköğretime kadar, tüm eğitim sürecini kapsayan disiplinler arası bir yaklaşım olduğunu söyledi. Erol Özel, Bilim Sanat Merkezlerinin eğitim içeriklerinin de STEM uygulamaları ile örtüştüğünü, üretken bir nesil yetiştirmenin en büyük etkenlerinden birinin uygulanan programlar olduğunu ve STEM programlarının da bu doğrultuda içerikler sunduğunu ifade etti. Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata, teorik bilgilerin uygulamaya, ürüne ve yeni buluşlara dönüştürülebilmesi açısından, gençlerin ihtiyaç duyacakları beceri ve donanımları daha erken yaşlarda kazanmalarına dönük çalışmalar yapmamız gerektiğini vurguladı. Böyükata, üretkenliğe ve girişimciliğe de katkı verecek şekilde, STEM eğitimini öğrenci merkezli ve yapılandırmacı boyutları açısından önemli gördüklerinin altını çizdi.

Yozgat İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı da, yeni yaklaşımların eğitim sürecimize olumlu katkı verecek şekilde doğrudan sahada olan öğretmenler ile birlikte ele alınmasının, yeniliklerin doğru anlaşılması ve uygulamaya geçirilmesi bakımından zaman kazandıracağını anlattı. Yazıcı, STEM konusunun BİLSEM öğretmenleri ile yapılan bir Eğitim Etkinliği ile ele alınmasının doğru bir başlangıç olduğunu ifade etti, yenilikçi yaklaşımların zaman kaybetmeden sahaya sağlıklı biçimde aktarılabilmesi için yapılacak eğitici eğitimlerinin sürekliliğinin önemli olduğunu da vurguladı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner88